Strony

5 lipca 2015

Smakowe Tortille - zimna przekąska


***

Przepis jest inspiracją na danie z zeszytu kulinarnego MSM MOŃKI, który dostałam wraz z paczką od producenta. Aczkolwiek ja ten przepis zmodyfikowałam ponieważ nie dopuszczam do sytuacji gdzie zżynam przepis od a do z od kogoś innego. 

***
MSM Mońki jest jedną z najnowocześniejszych mleczarni w Polsce, intensywnie inwestującą w rozwój, między innymi w nowoczesne narzędzia technologiczne, takie jak na przykład system klasy ERP.  SKŁADNIKI:
  • 6 placków tortilli
  • 150 g kremowego serka topionego MSM Mońki
  • 2 ogórki gruntowe
  • 100 g plastrów łososia wędzonego
  • 2 spore garści jarmużu
  • 2 spore garści rukoli
  • 4 posiekany pomidory suszone


PRZYGOTOWANIE:
Każdy placek tortilli należy posmarować serkiem. Na nasz serek, który jest bazą smaku i konsystencji położyć ulubione dodatki (składniki) i ciasno zawinąć. Można jeść jako tortille lub jako krążki. Idealne jako przystawka lub drugie śniadanie do szkoły, pracy czy też na wycieczkę.

Sery topione kremowe smakują świetnie nie tylko na kanapce, ale są również doskonałym dodatkiem do zup i różnego rodzaju sosów. Serki topione dostępne są w opakowaniach 100 g oraz w miniczteropaku  4 x 25 g. 


Oczywiście. Serek o wyjątkowo kremowej konsystencji, delikatnym śmietankowym smaku i gładki jak aksamit. Taki właśnie jest ten serek. No i to opakowanie :) które zdecydowanie wyróżnia je na sklepowych półkach. 

MSM w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się zakładów mleczarskich w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła extra i miksów tłuszczowych oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i okresowo odtłuszczonego mleka w proszku.


Produkcja w MSM w Mońkach odbywa się przy pomocy najnowszych technologii. Kontrola na każdym etapie wytwarzania gwarantuje, że produkty są najwyższej jakości. Potwierdza to wdrożony i certyfikowany system Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, a także Zakładowy Kodeks Dobrej Praktyki Produkcyjnej / Dobrej Praktyki Higienicznej GMP/GHP oraz System HACCP.

Stała współpraca z dostawcami mleka doprowadziła do podniesienia jakości pozyskiwanego surowca. Obecnie 97% mleka skupowana jest w klasie ekstra i to właśnie, w połączeniu najnowocześniejszą technologią, pozwala uzyskiwać znakomitą jakość wszystkich produktów.

Duże nakłady inwestycyjne w ostatnich latach spowodowały, że firma jest ciągle rozbudowywana i unowocześniana. Zakład został między innymi wyposażony w automatyczną linię do produkcji serów dojrzewających, z wydajnością do 600 tysięcy litrów mleka na dobę.

W roku 2010 firma uruchomiła nową linię produkcyjną do plasterkowania serów i pakowania ich w opakowania typu "otwórz - zamknij", co pozwoliło na poszerzenie asortymentu Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej. Dynamiczne zarządzanie zakładem pozwala skutecznie konkurować MSM w Mońkach zarówno na rynku krajowym i zagranicznym. Produkowany asortyment charakteryzuje się bardzo wysokimi walorami smakowymi, jest najwyższej jakości, a co za tym idzie, znajduje uznanie licznej grupy konsumentów.

Źródło:  http://www.msm-monki.pl/o,firmie/

3 komentarze:

Bardzo dziękuję za komentarz.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie :)

Miłego dnia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...